Separatory piasku

Separatory piasku nadają się do oczyszczania wody ze studni, rzek i jezior z dużą ilością piasku. Urządzenie generuje wirowy ruch wody w celu oddzielenia wody od piasku i cząsteczek ciężkich. Ze względu na różnicę gęstości i ciężaru właściwego oczyszczona woda znajduje się u góry, a cięższe cząsteczki, w  tym piasek wytrącają się do centrum wiru i gromadzą poniżej. Na dole stożka znajduje się ochrona przed ścieraniem, która jest łatwo wymienialna podczas rutynowych czynności konserwacyjnych.

Hydrocyklon
Nowy filtr HIDROCYCLONE ALFA Turbo za pomocą siły odśrodkowej i przyspieszeniu płynu wytwarzanego przez jego szczególnego kształtu konstrukcję wewnętrzną jest w stanie usunąć duże ilości piasku, żużla i cząstek stałych z wody, zapewniając zdolność filtrowania równą 98%, znacznie więcej niż możliwości filtrów metalowych na rynku, które zatrzymują około 85%.
Korpus hydrocyklonu jest całkowicie odporny na korozję, kwasy i rdzę, a lekka i łatwa obsługa filtra pozwala w prosty sposób przenieść, złożyć, sprawdzić, zdemontować i wyczyścić filtr.
Modułowość to kolejna cecha, która sprawia, że filtry ALFA TURBO są bardzo innowacyjne w porównaniu z podobnymi produktami.

ALFA Turbo dostępny jest w 50 różnych typach połączeń sieciowych, w tym:

  • - ALFARAPID
  • - połączenie gwintowane
  • - połączenie na zgrzew doczołowy